Современная электронная библиотека ModernLib.Net

Дванадцять обручів

Автор: Андрухович Юрій
Жанр: Современная проза
Аннотация:

Нового роману від Юрія Андруховича чекали вже давно, дехто навіть і чекати кинув. Утім, мабуть, ніхто не сподівався такого незвичного Андруховича — хіба тільки ті, хто усвідомлював, що виводити Андруховичеву прозу треба вже не так від бубабістської трилогії, як від "Центрально-східної ревізії" — строгого, піднесеного й скорботного роману, замаскованого під "есей". Окремі фраґменти "Дванадцяти обручів", опубліковані в "Потязі" та "Критиці", тільки збивали з пантелику: лишаючи загальне враження невластивого Андруховичу письма, вони, водночас, були надто різними, аби через ці дві точки отак просто пройшла пряма уявлюваного роману. Тлумачити нову Андруховичеву прозу, здається, значно складніше, ніж старіші його ігрові та постмодерні твори. Вона виразно менш складна і складена, натомість прозоріша й самодостатніша, себто не настільки інтертекстуальна (хоча таки інтертекстуальна), не настільки філологічно залежна (хоча таки залежна), не настільки потребує продовження й доконання в лабиринті схолій і ґлос (хоча таки потребує). Оповіддю тут керує не беззастережна логіка карнавалу, люба молодому й веселому "деміюргові", і не витончена логіка лінґвістики, звична вченому укладачеві антологій, а скептичний і парадоксально іронічний патос зрілого поета, мандрівника світами, розвідника потаємних надр Центральної і просто Европи, який прискіпливо ревізує самі підвалини і цілий фундаментальний лексикон колись баґательного і несуперечливого бубабістського парадизу. Із тієї тотальної ревізії якось непомітно та безпомильно висновується тотальна невідворотність смерти, прикрої, але, поза тим, не жахливої. Для епікурейця Андруховича висновок не сказати б геть зовсім неочікуваний. Зрештою, щойно він закінчив пере(у)кладати свою антологію американської поезії, а хіба О'Гара чи Ешбері не саме цього (хоча не тільки цього) навчають? Ця проза смертна онтологія, власне, і є глибинним сюжетом оповіді, найголовнішим рушієм химерного наративу, і його головним героєм — поруч із іншими дійсними й удаваними постатями, отими зникомими Цумбрунненнами, Пепами, Антоничами, Орфеями — є така собі тлінна людина, певна людина, котра пише роман, подорожує потягом між Сучавою та Бухарестом, іде собі на південь і трохи на захід, аж раптом усвідомлює, що подорож ця — "ніщо інше, як епілог. І тому цей потяг — центральноевропейський, ці кукурудзяні та соняшникові поля за вікном — Румунія, ці сміттєзвалища навколо бетонних почвар — Циганія, а ця нескінченна гориста смуга на обрії — Карпати. Але хто в такому разі цей єдиний у всьому вагоні пасажир, цей я?"

     

     

     



    Извините, данная книга недоступна в связи с жалобой правообладателя.
    Вы можете прочитать ознакомительный фрагмент книги.

 

 

Ваш комментарий:

 
 

Случайные комментарии

Машунькуся комментирует книгу «Волшебники из Капроны» (Джонс Диана Уинн):

Спасибо! очень, очень классный сайт!!!И книга супер!

Анита комментирует книгу «Мастер и Маргарита» (Булгаков Михаил Афанасьевич):

Ну насчет вашего ВЫСООООООООкого развития можно поспорить, т.к. люди с высоким IQ не будут писать своего мнения если чего то не поняли или не смогли прочесть между строк основной мысли произведения (а она (мысль)там не одна). И не вам и вам подобным судить об этом романе шедевр это или нет, читайте дальше Донцову или нечто подобное и не замахивайтесь на вещи до которых нужно дорасти и осмыслить!

Юрий комментирует книгу «Собачье сердце» (Булгаков Михаил Афанасьевич):

Булгаков этим произведениям показал нам как строился коммунизм, появление шариковщины, он сравнил эксперименты Преображенского с экспериментами Большевиков и хотел донести до народа, что нельзя изменять и нарушать законы природы

Даша комментирует книгу «Мальчик-вамп» (Емец Дмитрий):

у Емеца очень хорошие книги

Владимир комментирует книгу «Атлантида. Тайна Сфинкса» (Александр Бунтов):

Здравствуйте Мне очень понравилась книга! Я с большим удовольствием ее читал на досуге. Фрея правильно поступила, подружившись и объединившись с амазонками. Богатство и сила народов заключается в их дружбе. Эти главы мне больше всех и понравились. Конечно же, меня очень заинтересовала история об Атлантиде. Она также загадочна и интересна как, допустим, НЛО или Бермудский треугольник. Приключения и фантастика мои любимые жанры книг. Я прочел много книг Жюля Верна, такие как "Путешествие к центру Земли", "Пятнадцатилетний капитан" и т. д. С нетерпением жду продолжения ваших книг. Очень интересно узнать, как будут проходить дела на Атлантиде, и каким образом Яна найдет своих сестер.

Слава комментирует книгу «Васюткино озеро» (Астафьев Виктор Петрович):

Если рассказ прочитать, то все понятно. Озера этого никто на знал, а Васютка нашел, и людям показал.

Полинка комментирует книгу «Билет на Лысую гору» (Емец Дмитрий):

Надеюсь, будет интересно!

Таня комментирует книгу «Пожиратель мух» (Алексеев Кирилл):

супер! Если бы фильм снять, вообще шедевр получился бы)


Информация для правообладателей